"Snajper" nadal strzela celnie

"Snajper" nadal strzela celnie
ZOBACZ GALERIĘ "Snajper" nadal strzela celnie

"Snajper" nadal strzela celnie

Film "Snajper" z Bradleyem Cooperem w roli głównej drugi tydzień z rzędu okupuje pierwszą pozycję amerykańskiego box office.

W dziele Clinta Eastwooda Bradley Cooper gra Chrisa Kyle'a, żołnierza Navy SEALs. Urodzony w Teksasie snajper budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł). Żaden inny Amerykanin nie zanotował tak dużej liczby celnych strzałów. Opowieść dotyczy jednak nie tylko wojny, ale i małżeństwa Kyle'a. W roli żony bohatera pojawiła się Sienna Miller. Film zarobił w ten weekend 64 miliony dolarów i ma już na koncie ponad 200 milionów.

Na drugiej pozycji zameldował się "Chłopak z sąsiedztwa", czyli psychologiczny thriller z Jennifer Lopez w roli głównej. Aktorka wciela się w matkę nastolatka, która niedawno postanowiła się rozwieść z ojcem dziecka. Lecząc złamane serce rozpoczyna romans z kolegą swego syna, chłopakiem z sąsiedztwa. Problemy pojawiają się kiedy bohaterka chce przerwać związek. W filmie występują także Ryan Guzman, John Corbett i Kristin Chenoweth. W trzy dni produkcja zarobiła 15 milionów dolarów.

Kolejna nowość to animacja "Strange Magic" z wytwórni LucasFilm. Film opowiada o spotkaniu dwóch światów: tego pięknego i szlachetnego, w którym dowodzą wróżki oraz tego mniej pięknego i zupełnie nieszlachetnego wypełnionego goblinami i innymi niezbyt ładnymi stworzeniami. Głosów postaciom udzielili Alan Cumming, Evan Rachel Wood, Kristin Chenoweth czy Peter Stormare. Film zarobił w weekend 5,5 miliona dolarów.

Ostatnie nowość tego tygodnia to komedia "Bezwstydny Mortdecai". Bohaterem jest Charlie Mortdecai (Johnny Depp), handlarz dzieł sztuki, który musi odzyskać skradziony obraz, zawierający kod dostępu do konta bankowego pełnego pieniędzy nazistów. Charlie ma oczywiście wielu rywali - wściekłych Rosjan, agentów brytyjskiego MI5, terrorystów i własną żonę (Gwyneth Paltrow). W obsadzie filmu są również Ewan McGregor, Olivia Munn i Paul Bettany. Film zarobił 4,1 miliona dolarów, co pozwoliło zająć 9 pozycję box office.

Oto pełne zestawienie:
1. "Snajper" - 64,3 miliona dolarów
2. "Chłopak z sąsiedztwa" - 15 milionów dolarów
3. "Paddington" - 12,3 miliona dolarów
4. "Polowanie na drużbów" - 11,6 miliona dolarów
5. "Uprowadzona 3" - 7,6 miliona dolarów
6. "Gra tajemnic" - 7,1 miliona dolarów
7. "Strange Magic" - 5,5 miliona dolarów
8. "Selma" - 5,5 miliona dolarów
9. "Bezwstydny Mortdecai" - 4,1 miliona dolarów
10. "Tajemnice lasu" - 3,8 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej