Snowden ani Bridget Jones nie pokonali Sully'ego

Obraz "Sully" Clinta Eastwooda utrzymał się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u. Tym samym produkcja z Tomem Hanksem w roli głównej powstrzymała przed debiutem na szczycie dramat "Snowden" czy komedię "Bridget Jones 3".

Co ciekawe najwyżej notowaną nowością był horror "Blair Witch". Kontynuacja kultowej produkcji z 1999 roku zarobiła niespełna 10 milionów dolarów, plasując się na 2. lokacie. Twórcą obrazu jest Adam Wingard ("Gość", " V/H/S", serialu "Outcast: Opętanie"). Reżyser oficjalnie przez ostatnie miesiące pracował nad horrorem "The Woods". Prawda na jaw wyszła pod koniec lipca. W obsadzie znaleźli się m.in. Corbin Reid, Wes Robinson i Valorie Curry. Film opowiada o grupie studentów wyruszających do Black Hills Forest w Maryland, by odkryć prawdę kryjącą się za zniknięciem ich koleżanki.

Oczko niżej, z nieco ponad 8 milionami dolarów, pojawiła się kolejna odsłona perypetii Bridget Jones. Tym razem grana przez Renee Zellweger bohaterka ma 43 lat i jest singelką. Zgodnie z tytułem będzie też miała dziecko, ale nie wiadomo z kim. W Marka Darcy ponownie wciela się Colin Firth. Ponadto pojawia się jeszcze jeden mężczyzna - Mark Qwant, którego gra Patrick Dempsey. W obsadzie znalazła się również Emma Thompson.

Tuż za podium, z 8 milionami dolarów, trafił "Snowden". Dzieło Olivera Stone'a opowiada o Edwardzie Snowdenie (Joseph Gordon-Levitt), byłym pracowniku NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli. W obrazie grają też Scott Eastwood, Melissa Leo, Tom Wilkinson i Timothy Olyphant.

A oto top 10 weekendu:
1. "Sully" - 22 miliony dolarów
2. "Blair Witch" - 9,7 miliona dolarów
3. "Bridget Jones 3" - 8,2 miliona dolarów
4. "Snowden" - 8 milionów dolarów
5. "Nie oddychaj" - 5,6 miliona dolarów
6. "When the Bough Breaks" - 5,5 miliona dolarów
7. "Legion samobójców" - 4,7 milionów dolarów
8. "Robinson Crusoe" - 2,7 miliona dolarów
9. "Kubo i dwie struny" - 2,5 miliona dolarów
7. "Mój przyjaciel smok" - 2 miliony dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej