"Snowden": jeszcze więcej gwiazd w obsadzie

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Oliver Stone zaprosił na plan "Snowdena" Timothy'ego Olyphanta, a już pojawiły się informacje o kolejnych gwiazdach w obsadzie.

Na udział w thrillerze zgodzili się właśnie Rhys Ifans i Joely Richardson. Kontrakty zostały podpisane, ale mediom nie ujawniono w kogo wcielą się aktorzy.

Przypomnijmy, że film opowiada o Edwardzie Snowdenie, byłym pracowniku NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli. Thriller ma skupiać się na przekazywaniu tajnych dokumentów felietoniście "Guardiana" - Glennowi Greenwaldowi.

Scenariusz powstał na podstawie książek "The Snowden Files: The Inside Story Of The World's Most Wanted Man" Luke'a Hardinga oraz "Time Of The Octopus" rosyjskiego adwokata Edwarda Snowdena, Anatolija Kuczereny.

W głównego bohatera wcieli się Joseph Gordon-Levitt. Jego dziewczynę, Lindsay Mills, zagra Shailene Woodley. Scott Eastwood, syn Clinta, zagra agenta NSA, którego życie zmienia się na zawsze z powodu działań Snowdena. Melissa Leo ("Choleryk z Brooklynu") sportretuje Laurę Poitras, Zachary Quinto ("American Horror Story", "W ciemność Star Trek") Glenna Greenwalda, a Tom Wilkinson ("Grand Budapest Hotel", "Selma") Ewena MacAskilla. Ludzie ci współpracowali ze Snowdenem, gdy zaczął on ujawniać tajne informacje. Timothy Olyphant wystąpi jako agent CIA, który przyjaźnił się ze Snowdenem, zanim ten wyjechał ze Stanów Zjednoczonych.

Poza nowymi nazwiskami w obsadzie producenci ujawnili, że "Snowden" trafi do kin już 25 grudnia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej