Sofia Boutella w "Fahrenheit 451"

Sofia Boutella w "Fahrenheit 451"
ZOBACZ GALERIĘ Sofia Boutella w "Fahrenheit 451"

Sofia Boutella w "Fahrenheit 451"

Sofia Boutella prowadzi rozmowy w sprawie udziału w adaptacji kultowej książki science fiction, "Fahrenheit 451" Raya Bradbury'ego.

W swoim dziele pisarz stworzył dystopiczną wizję świata przyszłości, w którym zakazano słowa pisanego, a czytanie i posiadanie książek uznawane jest za przestępstwo. Najważniejsze jest oglądanie telewizji. Specjalna straż tropi tych, którzy łamią prawo i szuka nielegalnych księgozbiorów, żeby je palić. Głównym bohaterem jest strażak Montag, który pod wpływem przypadkowo spotkanej dziewczyny, Clarisse, zaczyna… czytać skonfiskowane w pracy książki.

Michael B. Jordan zagra właśnie strażaka Montaga, a Michael Shannon jego mentora Beatty'ego. Sofia Boutella zainteresowana jest właśnie rolą Clarisse.

Stacja HBO powierzyła reżyserię nowej adaptacji Raminowi Bahraniemu. Scenariusz Bahrani napisał z Amirem Naderim, z którym pracował przy "99 Homes".

Powieść doczekała się już wielkiej filmowej wersji - w roku 1966, gdy na ekran przeniósł je François Truffaut. W obrazie wystąpili Oskar Werner i Julie Christie. Produkcja była nominowana m.in. do Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji.

Sofię Boutellę od 9 czerwca będzie można podziwiać u boku Toma Cruise'a w produkcji "Mumia".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej