Spike Lee kręci musical Davida Byrne'a

Spike Lee kręci musical Davida Byrne'a
ZOBACZ GALERIĘ Spike Lee kręci musical Davida Byrne'a

Spike Lee kręci musical Davida Byrne'a

HBO zrealizuje filmową ekranizację musicalu "American Utopia" Davida Byrne'a. Za reżyserię odpowiadać będzie Spike Lee.

Za podstawę broadwayowskiego spektaklu posłużył nominowany do Grammy album Davida Byrne'a "American Utopia" oraz towarzyszące mu koncerty, które zdaniem dziennikarza "NME" mogły być najlepszymi występami live w historii muzyki. Na scenie Davidowi Byrne'owi towarzyszył 11-osobowy zespół. W musicalu wykorzystano m.in. wcześniejsze utwory z dorobku artysty, w tym z katalogu Talking Heads.

Teraz na duży ekran show przeniesie Spike Lee. - Nasze drogi kilkukrotnie się krzyżowały i oczywiście jestem jego wielkim fanem, dlatego bardzo się cieszę, że w końcu możemy razem pracować - czytamy w komunikacie Davida Byrne'a. - Jestem absolutnie zachwycony. Broadwayowski spektakl był wspaniałym wyzwaniem, a teraz trafi do jeszcze szerszej publiczności.

HBO planuje premierę filmowej wersji dzieła "American Utopia" na koniec 2020 roku.

Longplay "American Utopia" ukazał się 9 marca 2018 roku. Nad brzmieniem czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule). Na krążku udzielają się m.in. Jam City, Doveman czy Jack Penate.

Ostatnie dzieło Spike'a Lee to "Pięciu braci".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej