Srebrny Lampart dla Małgorzaty Szumowskiej

Srebrny Lampart dla Małgorzaty Szumowskiej
ZOBACZ GALERIĘ Srebrny Lampart dla Małgorzaty Szumowskiej

Srebrny Lampart dla Małgorzaty Szumowskiej

Film Małgorzaty Szumowskiej "33 sceny z życia" otrzymał Srebrnego Lamparta (Nagrodę Jury) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Sukces Szumowskiej w Locarno otwiera szeroko drzwi do światowej dystrybucji "33 scen z życia". Już podczas festiwalu w Locarno filmem zainteresowali się dystrybutorzy z największych krajów europejskich, w tym z Wielkiej Brytanii i Francji. Film został również zaproszony na 15 kolejnych festiwali na świecie. Polska premiera "33 scen z życia" będzie miała miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

"33 sceny z życia" to przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny. O tym jaki ma to wpływ na rodzinę, jak bezpowrotnie zmienia życie wszystkich osób. Szczególnie Julii (w tej roli niemiecka aktorka Julia Jentsch) - głównej bohaterki filmu, z perspektywy której obserwujemy wydarzenia.

Obok Julii Jentsch ("Sophie Scholl"), w filmie wystąpili Maciej Stuhr, Peter Gantzler ("Włoski dla początkujących"), Andrzej Hudziak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Rafał Maćkowiak.

Locarno jest jednym z czterech (obok Cannes, Berlina i Wenecji) najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Na sukces polskiego filmu, na którymś z tych czterech festiwali, czekaliśmy od czasu Srebrnego Niedźwiedzia przyznanego Krzysztofowi Kieślowskiemu w Berlinie w 1994 roku za film "Trzy kolory: Biały". Warto przy tym wspomnieć, że zaledwie jeden głos dzielił "33 sceny z życia" od zwycięzcy festiwalu, filmu "Parque Via" nagrodzonego Złotym Lampartem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej