Stan wojenny na planie filmu \"Popiełuszko\"

W czwartym miesiącu zdjęć ekipa biograficznego filmu fabularnego o księdzu Jerzym Popiełuszko będzie kręcić sceny z okresu stanu wojennego. Zbiega się to z 26. rocznicą 13 grudnia 1981 roku.

W zamierzeniu twórców ma być to pierwszy film, który tak wiernie odtworzy realia tamtych dni. Na sfilmowanie scen z okresu stanu wojennego reżyser przeznaczył kilkanaście dni zdjęciowych. Jeden z nich przypada w niedzielę 9 grudnia. Na placu Politechniki pojawią się żołnierze, skoty, koksowniki, obwieszczenia, czyli wszystko to, co można było znaleźć w Warszawie z przełomu lat 1981/82.

Przypomnijmy, że w roli tytułowej występuje Adam Woronowicz. W obsadzie znaleźli się ponadto: Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Kolberger, Kazimierz Kaczor, Maja Komorowska, Władysław Kowalski i Jan Englert. Autorem scenariusza jest Rafał Wieczyński, który również reżyseruje dzieło.

Premiera filmu planowana jest na jesień 2008 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej