Startuje 19. Kino na Granicy

Startuje 19. Kino na Granicy
ZOBACZ GALERIĘ Startuje 19. Kino na Granicy

Startuje 19. Kino na Granicy

28 kwietnia już po raz 19. startuje w Cieszynie Kino na Granicy. W sumie pokazanych zostanie ponad 100 filmów, w tym najważniejsze dzieła kina środkowo-europejskiego i rekordowa liczba nowości.

Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami. Swój udział potwierdzili m.in. Karolina Gruszka, Allan Starski i Milan Lasica, którzy będą bohaterami tegorocznych retrospektyw. Wiadomo też, że na festiwal zajrzą Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Holland, Urszula Grabowska, Kinga Dębska, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat, Janusz Zaorski, Małgorzata Zajączkowska, Ireneusz Czop, Bohdan Sláma, Karel Roden i wielu innych.

Widzowie oglądać będą mogli filmy po obu stronach Olzy. Na Wzgórzu Zamkowym będzie można chodzić na pokazy kina plenerowego. W programie są również wystawy i koncerty w klubie festiwalowym na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn.

Wśród tytułów, które wybrane zostały na festiwal, znalazły się m.in. "Zwierzęta" Grega Zglinskiego, "Butterfly Kisses" Rafael Kapeliński, "Amok" Katarzyny Adamik, "Masaryk" Juliusa Ševčíka, a także ostatni film z udziałem zmarłej niedawno Danuty Szaflarskiej - "Mamuśka i inni pomyleńcy w rodzinie" (reż. Ibolya Fekete, 2015).

Festiwal przygotował też przeglądy filmów z FAMU. Planowany jest także specjalny pokaz serialu "Pustkowie" HBO.

Przegląd odbędzie w dniach 28 kwietnia - 3 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Więcej informacji na kinonagranicy.pl.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej