Stellan Skarsgård i Emily Watson w Czarnobylu

Stellan Skarsgård i Emily Watson w Czarnobylu
ZOBACZ GALERIĘ Stellan Skarsgård i Emily Watson w Czarnobylu

Stellan Skarsgård i Emily Watson w Czarnobylu

Stellan Skarsgård i Emily Watson dołączyli do obsady miniserialu o katastrofie elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Zdjęcia do projektu zatytułowanego po prostu "Chernobyl" rozpoczną się wiosną na Litwie. Produkcja przedstawi historię tragedii z 1986 roku. W wyniku wybuchu wodoru z reaktora jądrowego skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar do 146 tysięcy kilometrów kwadratowych terenu na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie.

Jared Harris ("Mad Men", "The Crown") zagra radzieckiego naukowca, Walerego Legasowa, któremu Kreml nakazuje przeprowadzenie śledztwa w sprawie katastrofy. Stellan Skarsgård pojawi się jako Boris Szczerbina, minister budownictwa przemysłu naftowego i gazowego ZSRR, a Emily Watson zagra fizyka jądrowego, który ma się upewnić, że nigdy nie dojdzie do podobnej sytuacji.

Serial realizowany dla HBO ma liczyć pięć odcinków.

Scenariusz pisze Craig Mazin ("Łowca i Królowa Lodu"), a reżyseruje Johan Renck ("Breaking Bad", "The Walking Dead"). Kary Antholis zajmie się produkcją.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej