Steve McQueen opowie o Tupacu

Steve McQueen opowie o Tupacu
ZOBACZ GALERIĘ Steve McQueen opowie o Tupacu

Steve McQueen opowie o Tupacu

W Hollywood powstanie kolejne dzieło o Tupacu. Tym razem będzie to dokument, za którego kamerą stanie Steve McQueen.

Projekt powstanie we współpracy ze spadkobiercami rapera. Ciotka rapera, Gloria Cox, jedyna siostra jego matki Afeni Shakur, będzie producentką wykonawcza. Produkcją zajmą się Nigel Sinclair z ramienia White Horse Pictures i Jayson Jackson. Steve McQueen podejmie się roli reżysera.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa "All Eyez on Me" i "Greatest Hits" są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju "California Love" z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach "Juice", "Nad obręczą", "Bullet", "Klincz" oraz "Gangsterskie porachunki".

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę "Los Angeles Times", morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

W planach są dwa seriale opowiadające o śledztwach dotyczących zabójstw Tupaca i Notoriousa. 16 czerwca do kin trafi fabularyzowana biografia hiphopowego gwiazdora "All Eyez on Me" z Demetriusem Shippem Jr. w roli głównej.

Steve McQueen zasłynął jako reżyser filmów "Wstyd" i "Zniewolony. 12 Years a Slave".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej