Sundance: filmy, o których będzie się mówiło

Redakcja "Variety" wybrała 10 tytułów, które powinny wzbudzić największe zainteresowanie na festiwalu filmowym Sundance w Park City.

Najsłynniejszy festiwal kina niezależnego startuje już 21 stycznia i potrwa do 31 stycznia. W programie znaleźć można wiele nowości z całego świata. Redakcja "Variety" wybrała 10 filmów, o których na pewno będzie się dużo na imprezie mówić i które prawdopodobnie wzbudzą zainteresowanie kupców i dystrybutorów.

Dziennikarze zwracają m.in. uwagę na film "Christine" Antonio Camposa, w którym grają Rebecca Hall, Tracy Letts i Michael C. Hall. Produkcja opowiada o ambitnej dziennikarce, która stara się zrobić karierę w telewizji lat 70. minionego wieku.

Inną produkcją, o której powinno się na Sundance zdaniem "Variety" mówić jest "Indignation" Jamesa Schamusa. W obsadzie znaleźli się Logan Lerman, Linda Emond, Sarah Gadon i Danny Burstein. Za podstawę scenariusza posłużyła powieść Philipa Rotha.

Redakcja magazynu zwraca też uwagę na obraz "Little Men" Iry Sachsa z udziałem Jennifer Ehle i Grega Kinneara. Ostatnio twórca zajmował się miłością ludzi dojrzałych (w filmie "Miłość jest zagadką"), teraz przygląda się młodemu pokoleniu - dojrzewającym nastolatkom.

Kolejnym tytułem, który powinien wywołać na festiwalu nieco zamieszania jest "Morris from America" Chada Hartigana. Bohaterem jest czarnoskóry amerykański nastolatek, który zostaje wysłany do Niemiec.

Wśród pozostałych tytułów wytypowanych przez "Variety" znalazły się: "Love & Friendship" Whita Stillmana (w obsadzie: Stephen Fry, Kate Beckinsale, Chloe Sevigny, Xavier Samuel), "Swiss Army Man" Daniela Scheinerta i Daniela Kwana (w obsadzie m.in. Daniel Radcliffe), "The Birth of a Nation" Nate'a Parkera (grają: Nate Parker, Armie Hammer, Aja Naomi King, Jackie Earle Haley), "Certain Women" Kelly Reichardt (grają: Laura Dern, Kristen Stewart, Michelle Williams), "Manchaster by the Sea" Kennetha Lonergana (grają: Casey Affleck, Michelle Williams, Lucas Hedges, Kyle Chandler) oraz dokument "Newtown" Kim A. Snyder, wpisujący się w debatę o broni w USA.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej