Światowa premiera "Kreta" w Montrealu

Thriller Rafaela Lewandowskiego "Kret" zostanie wyświetlony w ramach 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu.

Festiwal w Montrealu potrwa od 18 do 28 sierpnia; w jego trakcie pokazanych zostanie ponad 400 filmów z 70 krajów. Celem imprezy jest wspieranie rozwoju międzynarodowej kinematografii, poprzez promowanie różnorodności kulturowej i działalność na rzecz nowych twórców i nowatorskich produkcji. Jest to jedyne w Ameryce Północnej wydarzenie objęte patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Filmowych.

"Kret" jest fabularnym debiutem znanego polsko-francuskiego dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego. Film pokazuje wpływ lustracji na życie byłego działacza górniczej Solidarności i jego rodziny. Jak powiedział Lewandowski, bardzo boli go fakt, że sukces Solidarności został zaprzepaszczony przez wzajemne niesnaski, oskarżenia i agresję, i to właśnie chciał pokazać w "Krecie".
W rolach głównych wystąpili: uhonorowany na 36. FPFF w Gdyni nagrodą w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska Marian Dziędziel, Borys Szyc, Wojciech Pszoniak, Magdalena Czerwińska, Sławomir Orzechowski i Bartłomiej Topa.
Film wejdzie na ekrany poskich kin na początku sierpnia.


www.wp.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej