Szachowy pojedynek Tobeya Maguire'a i Lieva Schreibera

26 stycznia serwis Cineman VOD udostępni premierowo, zrealizowany w oparciu o prawdziwe wydarzenia, film "Pionek" w reżyserii laureata Oscara Edwarda Zwicka.

Rok 1972, czasy Zimnej Wojny. Wychowany na Brooklynie Bobby Fisher (Tobey Maguire), genialny i ekscentryczny szachista, gra w szachy od małego. Jego zagrania są równie genialne, nowatorskie co skuteczne. W USA, ani w dobrej starej Europie nikt nie może się z nim mierzyć. Jednak jest ostatnia szachowa potęga z którą do tej pory Bobby się nie zmierzył. To Boris Spasski (Liev Schreiber), niepokonany dotąd arcymistrz z ZSRR. Pojedynek to nie tylko walka o prymat w świecie szachów, to również propagandowa rywalizacja dwóch super mocarstw. Zaczyna się walka nerwów.

Reżyserem a zarazem producentem filmu jest laureat Oscara Edward Zwick. Choć Zwick dostał Oscara za produkcję "Zakochanego Szekspira", to kinomani i krytyka równie wysoko cenią filmy przez niego wyreżyserowane takie, jak choćby "Ostatni samuraj" czy "Krwawy diament".

Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara za "Niewidocznych" Steven Knight ("Ugotowany", "Koliber", "Układ"), zaś muzykę skomponował ośmiokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard.

Film będzie można obejrzeć przez dwa tygodnie, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej