Szalony Iggy Pop w filmie Jima Jarmuscha

Cóż można zrobić z masłem orzechowym? Iggy Pop miał dość ciekawy pomysł. Przypomniał to Jim Jarmusch w dokumencie o rockmanie i grupie The Stooges.

Dzieło nosi tytuł "Gimme Danger", co jest nawiązaniem do piosenki kapeli z płyty "Raw Power". Do sieci trafiła właśnie zapowiedź projektu ukazująca występ kapeli na Cincinnati Pop Festival w 1970 roku, podczas którego Iggy Pop wysmarował się masłem orzechowym. Pochodzący z filmu klip można obejrzeć pod tym adresem.

Obraz powstał na podstawie pamiętników Iggy'ego Popa. Jarmusch wykorzystał nowe zdjęcia i materiały, by opowiedzieć historię zespołu.

- Kiedy byłem młody, byłem na kwasie częściej niż jest to pokazane w filmie - opowiadał Iggy Pop w maju, podczas konferencji prasowej w Cannes, gdzie "Gimme Danger" premierowo pokazano. - Od agresji przechodziłem do euforii. Już jednak tego nie robię. Piję wino do obiadu i tyle.

The Stooges to wpływowa rockowa kapela ze Stanów Zjednoczonych. W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił The Stooges na 78. miejscu list 100 największych artystów wszech czasów. W 2010 roku formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Dyskografię The Stooges zamyka longplay "Ready to Die" z kwietnia 2013 roku.

Jim Jarmusch to kultowy reżyser i scenarzysta, twórca takich filmów jak "Broken Flowers", "Noc na Ziemi", "Kawa i papierosy" czy "Truposz". Przy dwóch ostatnich współpracował z Iggym Popem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej