"Tarapaty" - nowa polska produkcja dla dzieci

"Tarapaty" - nowa polska produkcja dla dzieci
ZOBACZ GALERIĘ "Tarapaty" - nowa polska produkcja dla dzieci

"Tarapaty" - nowa polska produkcja dla dzieci

Na początku sierpnia ruszą zdjęcia do przygodowego filmu Marty Karwowskiej "Tarapaty". W produkcji zagrają m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki.

To jednak nie gwiazdy wcielą się w główne postaci. Te role zarezerwowano dla debiutantów: Hani Hryniewickiej i Kuby Janoty-Bzowskiego. "Tarapaty" będą opowieścią o dziecięcych przygodach, które mogą wydarzyć się tuż za rogiem, samotności z powodu nieobecnych rodziców i o przyjaźni, której nic tak nie cementuje jak wspólne kłopoty.

Kiedy ma się 10 lat, wakacje w mieście to najnudniejsza sprawa na świecie. Ale gdy okazuje się, że w opuszczonym domu za płotem złodziejska szajka urządziła sobie kryjówkę, a w ręce wpada stara mapa prowadząca do skarbu, nuda zamienia się w przygodę. Na drodze do rozwiązania zagadki Olkowi i Julce stają złośliwa ciotka, niania - nałogowa palaczka i tajemniczy pożeracz cukierków, a stawką jest życie ukochanego psa Pulpeta.

- Robienie kina gatunkowego dla dzieci uważam za ambitne i arcyciekawe zadanie - mówi reżyserka i autorka filmu Marta Karwowska. - To nie kompromis ani rozgrzewka przed filmem dla dorosłych, ale wyzwanie i wielka frajda. Nie traktuję tego projektu misyjnie. To nie tak, że chcę coś dzieciom przekazać, czegoś je nauczyć, czy dydaktycznie się powymądrzać. Ja po prostu chciałabym, żeby oglądając "Tarapaty" wyśmienicie się bawiły, śmiały, bały i czasem płakały. Chcę je zaprosić do tego świata, wpuścić tam na równych prawach, pozwolić im przeżyć niezapomnianą przygodę razem z Julką i Olkiem.

Za zdjęcia do filmu odpowiada Kacper Fertacz ("Hardkor Disko", "Ostatnia rodzina", "Czerwony Kapitan"). Obowiązki producenckie wzięła na siebie Agnieszka Dziedzic z Koi Studio. Ekipa będzie pracować do końca września.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej