Telewizyjne nagrody BAFTA rozdane - porażka gwiazdorów "Gry o Tron"

W Londynie rozdano nagrody Arqiva BAFTA Television Awards.

Za najlepszego aktora pierwszoplanowego uznano Bena Whishawa. Akademia nagrodziła go za brawurową kreacje w miniserialu historycznym "The Hollow Crown", w którym zgrał króla Ryszarda II. Nagrodę dla aktora drugoplanowego, za rolę w tej samej produkcji otrzymał Simon Russell Beale. Najlepszą aktorką w roli głównej uznano Sheridan Smith ("Mrs Biggs"), a drugoplanową - Olivię Colman ("Accused"). Aktorka została również nagrodzona za najlepszy występ w produkcji komediowej za "Twenty Twelve".

Zaskoczeniem był brak statuetek dla dwóch gwiazdorów serii "Gry o Tron" - Seana Beana (za rolę główną w "Accused") i Harry'ego Llloyda (nominacja za rolę drugoplanową w "The Fear"). Serial o bohaterach z Westeros także nie otrzymał statuetki dla najlepszej produkcji zagranicznej. Zwycięską serią okazały się "Dziewczyny", które w tej kategorii pokonały również innego faworyta - "Homeland". "Gra o Tron" nie pozostała jednak bez wyróżnienia - wysokobudżetowa produkcja otrzymała nagrodę publiczności.

Za najlepszy serial dramatyczny uznano "Ostatnie tango w Halifax", a najlepszą miniserię - "Room At The Top".

Brytyjska Akademia Sztuk Telewizyjnych i Filmowych nagradza również relacje wydarzeń sportowych i politycznych. W tym roku niespodzianką okazało się przyznanie statuetki dla realizacji transmisji z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, pozostawiając bez nagrody relację z ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w reżyserii Danny'ego Boyle'a.

Pełna lista zwycięzców znajduje się pod tym adresem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej