Terry Gilliam wraca do "Don Kichota"

Terry Gilliam wraca do "Don Kichota"
ZOBACZ GALERIĘ Terry Gilliam wraca do "Don Kichota"

Terry Gilliam wraca do "Don Kichota"

Po blisko 20 latach od powstania pomysłu Terry Gilliam powraca do najbardziej pechowego projektu w swojej karierze - filmu " The Man Who Killed Don Quixote".

Zdjęcia mają ruszyć w październiku, a w głównych rolach wystąpią Michael Palin, Adam Driver oraz Olga Kurylenko. Przygotowania wystartują już w przyszłym miesiącu. Ekipa będzie pracować w Hiszpanii, Portugalii i na Wyspach Kanaryjskich. Prace na planie potrwać powinny do Bożego Narodzenia. Na budżet przewidziano 19 milionów dolarów. Obowiązkami producenckimi zajmie się Paulo Branco.

Te wszystkie informacje Terry Gilliam ogłosił oficjalnie w Cannes. - Chcę w końcu pozbyć się tego filmu z mojego życia, żebym mógł dalej żyć - pół żartem, pół serio mówił reżyser. Projekt ma bardzo długą i wyjątkowo nieszczęśliwą historię.

Mało jest w dziejach kina produkcji tak pechowych, jak "The Man Who Killed Don Quixote". Po raz pierwszy Gilliam podjął się realizacji filmu w 2000 roku. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe.

W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się McGregor, a kilka miesięcy później Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Gilliama.

W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

W międzyczasie Gilliam zrealizował szereg innych projektów. - Po każdym z nich "The Man Who Killed Don Quixote" do mnie powracał. Dudnił w głowie - mówił twórca w Cannes. - Nie chce się ode mnie odczepić. Tak wyraźnie widzę ten film. Myślę, że napisaliśmy dobry scenariusz. Nie zniósłbym, gdyby nic z tego nie wyszło.

W najnowszej wersji Adam Driver ma wcielić się w Toby'ego, młodego menadżera z branży reklamowej. Mężczyzna powraca do hiszpańskiej wioski, w której jako student zrobił film na podstawie dzieła Cervantesa. Palin zagra prowincjusza wierzącego w to, że jest Don Kichotem. Dla Kurylenko Gilliam przewidział rolę żony szefa Toby'ego.

W historii jest również wiele innych nowości. - Nagle jest w tym filmie wielu muzułmanów. Reaguję po prostu na to, co dzieje się na świecie - zdradza Gilliam. - Mogą być prawdziwi albo nie - tak, jak większość terrorystów na świecie.

Premiera powinna odbyć się w roku 2017.

OSTATNIE

26.05.2020
W sieci pojawiły się nowy odcinek serialu "The Biebers on Watch", których bohaterami są Justin Bieber i Hayley Baldwin. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun dramatu "Before The Fire" z Jenną Lyng Adams. więcej
26.05.2020
Nowy serial "Love Life" z Anna Kendrick w HBO GO już 28 maja. więcej
26.05.2020
W biografii Amy Winehouse w głównej roli pojawi się nieznana aktorka. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się plakat filmu "Pięciu braci" Spike'a Lee. więcej