"The Crown". Gillian Anderson będzie Margaret Thatcher

"The Crown". Gillian Anderson będzie Margaret Thatcher
ZOBACZ GALERIĘ "The Crown". Gillian Anderson będzie Margaret Thatcher

"The Crown". Gillian Anderson będzie Margaret Thatcher

Gillian Anderson zagra w kolejnym sezonie brytyjskiego serialu "The Crown". Gwiazda "Z archiwum X" czy "American Gods" wcieli się w byłą premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher.

Fani aktorki znanej przede wszystkim z roli agentki Dany Scully ("Z archiwum X") będą musieli poczekać ponad rok, by zobaczyć jej kreację Margaret Thatcher. Postać polityk, którą nazywano Żelazną Damą, pojawi się w czwartym sezonie "The Crown", tymczasem premiery nie doczekała się jeszcze trzecia część produkcji Netfliksa. Oznacza to, że akcja czwartej odsłony rozgrywać będzie się prawdopodobnie w latach 70.

W planach jest 6 sezonów "The Crown", w których każdy ma przedstawiać inną dekadę z życia monarchini. Po każdych kolejnych dwóch sezonach wymieniana będzie cała obsada.

W trzecim sezonie Olivia Colman przejmuje rolę Elżbiety II po Claire Foy, podczas gdy Helena Bonham Carter odziedziczy po Vanessie Kirby postać księżnej Małgorzaty. Księcia Filipa, którego dotąd portretował Matt Smith, gra Tobias Menzies. Ponadto Ben Daniels wcieli się w Antony'ego Armstronga-Jonesa, nadwornego fotografa i męża księżnej Małgorzaty. Aktor przejmie rolę od Matthew Goode'a. Erin Doherty pojawi się w nadchodzących odcinkach jako księżna Anna, córka królowej Elżbiety i księcia Filipa.

Premiera trzeciego sezonu planowana jest na 2019 rok.

Gillian Anderson ostatnio zagrała w innym serialu Netfliksa, "Sex Education".

Margaret Thatcher była pierwszą kobietą, która została premierem Wielkiej Brytanii. Urząd objęła w 1979 roku i piastowała go do 1990 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej