"The Man Who Killed Don Quixote": Pierwsze zdjęcie

"The Man Who Killed Don Quixote": Pierwsze zdjęcie
ZOBACZ GALERIĘ "The Man Who Killed Don Quixote": Pierwsze zdjęcie

"The Man Who Killed Don Quixote": Pierwsze zdjęcie

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z powstającego od lat dzieła "The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama.

Realizacji "The Man Who Killed Don Quixote" Terry Gilliam po raz pierwszy podjął się w 2000 roku. W rolach głównych zostali obsadzeni Johnny Depp i Jean Rochefort. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe (trailer do obejrzenia tutaj).

W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się Ewan McGregor, a kilka miesięcy później Robert Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Terry'ego Gilliama. W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

W marcu 2017 roku produkcja "The Man Who Killed Don Quixote" wystartowała ponownie i chyba tym razem nic nie przeszkodziło twórcom. Pierwsze zdjęcie z planu można zobaczyć pod tym adresem.

W filmie występują Jonathan Pryce w roli tytułowej, Adam Driver, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro i Stellan Skarsgård, Óscar Jaenada, Jordi Mollà, Sergi Lopez i Rossy de Palma.

Premiera odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

OSTATNIE

27.05.2020
Lady Gaga wzięła na swoje barki dystrybucję albumu "Chromatica". więcej
27.05.2020
Josh Homme zaprezentował dwa klipy do piosenek ze składanki "Desert Sessions Vols. 11 & 12". więcej
27.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun projektu "Murder Manual" z Emilią Clarke. więcej
27.05.2020
Platforma Apple TV+ powróci z muzycznym serialem "Fraglesy". więcej
27.05.2020
Ariana Grande i Lady Gaga opublikował filmik promujący piosenkę "Rain on Me". więcej