"The Man Who Killed Don Quixote" znów się kręci

"The Man Who Killed Don Quixote" znów się kręci
ZOBACZ GALERIĘ "The Man Who Killed Don Quixote" znów się kręci

"The Man Who Killed Don Quixote" znów się kręci

Po 17 latach od startu projektu, Terry Gilliam ponownie stanął za kamerą filmu "The Man Who Killed Don Quixote".

Ruszyły zdjęcia do jednej z najbardziej pechowych produkcji w historii kina. Realizacji "The Man Who Killed Don Quixote" Terry Gilliam po raz pierwszy podjął się w 2000 roku. W rolach głównych zostali obsadzeni Johnny Depp i Jean Rochefort. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe. W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się McGregor, a kilka miesięcy później Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Gilliama. W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

Produkcja "The Man Who Killed Don Quixote" wystartowała ponownie. W roli głównej zobaczymy Adama Drivera, który wcielić się w Toby'ego, młodego menadżera z branży reklamowej. Mężczyzna powraca do hiszpańskiej wioski, w której jako student zrobił film na podstawie dzieła Cervantesa. Driverowi partneruje Jonathan Pryce.

W obsadzie znaleźli się również Michael Palin, który zagra prowincjusza wierzącego w to, że jest Don Kichotem, Olga Kurylenko, która wcieli się w żonę szefa Toby'ego, a także Willem Dafoe, Stellan Skarsgard, Joana Ribeiro, Eva Basteiro-Bertoli i Rossy de Palma.

Za kamerą stanął Terry Gilliam. Reżyser napisał również scenariusz, przy którym współpracował z Tonym Grisonim.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej