The Stooges oczami Jima Jarmuscha

The Stooges oczami Jima Jarmuscha
ZOBACZ GALERIĘ The Stooges oczami Jima Jarmuscha

The Stooges oczami Jima Jarmuscha

Widzieliśmy już, jak Iggy Pop smaruje się podczas koncertu masłem orzechowym. Teraz Jim Jarmusch pokazał bardziej przekrojowy materiał ze swego dokumentu o rockmanie i grupie The Stooges.

Film zatytułowany został "Gimme Danger" i trafi do kin w USA 4 listopada. Tytuł jest nawiązaniem do piosenki kapeli z płyty "Raw Power". W opublikowanym zwiastunie widzimy wypowiedzi muzyków oraz współpracowników kapeli, fragmenty koncertów i archiwalne zdjęcia. - The Stooges wymyślili na nowo muzykę - mówi były menedżer, Danny Fields. - Myślę, że pomogłem wymazać lata 60. - wyznaje Iggy Pop. Trailer można obejrzeć tutaj.

Obraz powstał na podstawie pamiętników Iggy'ego Popa.

- Kiedy byłem młody, byłem na kwasie częściej niż jest to pokazane w filmie - opowiadał Iggy Pop w maju, podczas konferencji prasowej w Cannes, gdzie "Gimme Danger" pokazano premierowo. - Od agresji przechodziłem do euforii. Już jednak tego nie robię. Piję wino do obiadu i tyle.

The Stooges to wpływowa rockowa kapela ze Stanów Zjednoczonych. W 2004 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił The Stooges na 78. miejscu listy 100 największych artystów wszech czasów. W 2010 roku formacja została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Dyskografię The Stooges zamyka longplay "Ready to Die" z kwietnia 2013 roku.

Jim Jarmusch to kultowy reżyser i scenarzysta, twórca takich filmów jak "Broken Flowers", "Noc na Ziemi", "Kawa i papierosy" czy "Truposz". Przy dwóch ostatnich współpracował z Iggym Popem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej