Thomas Kretschmann był Drakulą, będzie Van Helsingiem

Thomas Kretschmann zagra u boku Jonathana Rhysa Meyersa w serialu "Dracula".

Jak wskazuje tytuł, bohaterem cyklu będzie hrabia Drakula (Meyers), który w latach 90. XIX wieku przybywa do Londynu, aby zemścić się na wszystkich wrogach sprzed lat. Wampir podaje się za amerykańskiego przedsiębiorcę i zwolennika nowoczesnej nauki. Jego plan zemsty komplikuje się, kiedy na jego drodze staje pewna piękna kobieta. Drakula wierzy, że jest ona nowym wcieleniem jego zmarłej żony.

Kretschmann wcieli się w Abrahama Van Helsinga, błyskotliwego naukowca z obsesją na punkcie zemsty i władzy, który może stanowić dla lokalnej społeczności większe zagrożenie, niż sam Drakula. W serialu wystąpi także Oliver Jackson-Cohen, który zagra nieustępliwego dziennikarza Jonathana Harkera.

Cykl wyemituje stacja NBC.

Thomas Kretschmann znany jest z filmów "King Kong" i "Wanted: Ścigani". Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku aktor wcielił się w hrabiego Drakulę w obrazie "Dracula 3D" w reżyserii Dario Argento.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej