"Thor: Ragnarok": 100 milionów już na koncie

"Thor: Ragnarok": 100 milionów już na koncie
ZOBACZ GALERIĘ "Thor: Ragnarok": 100 milionów już na koncie

"Thor: Ragnarok": 100 milionów już na koncie

Film "Thor: Ragnarok" jeszcze nie wszedł na ekrany w USA, a już zarobił 107 milionów dolarów.

Superprodukcja pojawiła się w ten weekend w kilkunastu krajach na świecie i zdążyła już zgarnąć 107,6 miliona dolarów. Najlepiej film poradził sobie w Anglii gdzie zarobił 15,8 milionów dolarów. W Korei Południowej (15,5 miliona), Australii (8,4) i Brazylii (8,3 milliona) obraz pobił rekordy otwarcia w październiku.

W "Thor: Ragnarok" tytułowy bohater weźmie udział w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą. Na ekranie pojawią się Thor (Chris Hemsworth), Loki (Tom Hiddleston), Doktor Strange (Benedict Cumberbatch), Hela (Cate Blanchett), Hulk (Mark Ruffalo) oraz Valkyria (Tessa Thompson).

Obraz wyreżyserował Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Stephany Folsom, Craig Kyle, Eric Pearson i Christopher Yost. Mark Mothersbaugh z Devo zajął się muzyką.

Do kin w USA najnowsza odsłona trafi 3 listopada. Twórcy liczą, że pierwsze dni na ekranie zapewnią dochód rzędu 90-100 milionów dolarów. Jeśli się uda, będzie to wynik lepszy nie poprzednich dwóch odsłon - "Thora", który zarobił 65,7 miliona dolarów w weekend otwarcia i obrazu "Thor: Mroczny świat", który miał 85,7 miliona dolarów na koncie.

W Polsce film już można oglądać.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej