Tilda Swinton mogła zostać Pennywise'em

Tilda Swinton mogła zostać Pennywise'em
ZOBACZ GALERIĘ Tilda Swinton mogła zostać Pennywise'em

Tilda Swinton mogła zostać Pennywise'em

Tilda Swinton znalazła się w gronie aktorów branych pod uwagę do roli Pennywise'a w remake'u horroru "To" ("It").

Akcja adaptacji książki "To" Stephena Kinga rozgrywa się w miasteczku Derry w stanie Maine, w którym regularnie dochodzi do tajemniczych porwań i morderstw. Ich ofiarami często są dzieci. Grupa przyjaciół postanawia odszukać sprawcę. Wkrótce okazuje się, że "to" jest żyjącym od tysiącleci potworem, który potrafi przybrać dowolną postać. Zawsze uosabia jednak to, czego ofiara boi się najbardziej. Z trailera dowiadujemy się, że w przypadku tych dzieciaków jest to klaun.

Strasznego klauna ostatecznie zagrał Bill Skarsgård, ale producenci myśleli też o Tildzie Swinton. - Przysięgam, mówi producentka, Barbara Muschietti. - Mieliśmy już wybrany termin na kręcenie filmu, a ona w tym czasie nie była dostępna, więc nawet nie pojawiła się na przesłuchaniu, ale myśleliśmy o tym, by obsadzić ją w roli Pennywise'a.

W filmie poza Billem Skarsgårdem w obsadzie znaleźli się także Jaeden Lieberher ("Midnight Special"), Jeremy Ray Taylor ("Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa"), Sophia Lillis ("37"), Finn Wolfhard ("Stranger Things"), Wyatt Oleff ("Strażnicy galaktyki"), Chosen Jacobs ("Cops and Robbers"), Jack Dylan Grazer ("Tales of Halloween") i Nicholas Hamilton ("Captain Fantastic").

Pod tym adresem można obejrzeć nowy zwiastun.

Za kamerą nowej, kinowej wersji stanął Andres Muschietti, autor horroru "Mama". Scenariusz napisali Cary Fukunaha, Gary Dauberman oraz Chase Palmer. Premierę, także w Polsce, zaplanowano na 8 września 2017.

Tilda Swinton ostatnio zajęta była na planie remake'u innego klasyka grozy - "Suspirii".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej