"To" najlepiej zarabiającym horrorem w USA

"To" najlepiej zarabiającym horrorem w USA
ZOBACZ GALERIĘ "To" najlepiej zarabiającym horrorem w USA

"To" najlepiej zarabiającym horrorem w USA

"To" straszy, zarabia i bije rekordy, Najnowsza adaptacja powieści Stephena Kinga została najbardziej dochodowym horrorem w historii amerykańskiej kinematografii.

Dzieło zarobiło już w Stanach Zjednoczonych 236,3 miliona dolarów. Tym samym Pennywise, którego gra Bill Skarsgård pokonał dotychczasowego rekordzistę, "Egzorcystę". Produkcja z 1973 roku, która dotąd znajdowała się na szczycie najlepiej zarabiających horrorów w USA, ma na koncie 232,9 miliona dolarów.

Akcja filmu "To" rozgrywa się w miasteczku Derry w stanie Maine, w którym regularnie dochodzi do tajemniczych porwań i morderstw. Ich ofiarami często są dzieci. Grupa przyjaciół postanawia odszukać sprawcę. Wkrótce okazuje się, że "to" jest żyjącym od tysiącleci potworem, który potrafi przybrać dowolną postać. Zawsze uosabia jednak to, czego ofiara boi się najbardziej. Za reżyserię odpowiada Andres Muschietti ("Mama").

Na rynku międzynarodowym ekranizacja ma już 404,3 miliona dolarów, a "Egzorcysta" 441,3 miliona dolarów.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej