Todd Haynes opowie o The Velvet Underground

Todd Haynes opowie o The Velvet Underground
ZOBACZ GALERIĘ Todd Haynes opowie o The Velvet Underground

Todd Haynes opowie o The Velvet Underground

Todd Haynes szykuje dokument o kultowej rockowej formacji The Velvet Underground.

Niezatytułowany jeszcze projekt - jak zapewnia twórca - ma być intensywnym, wizualnym doświadczeniem. W obrazie wykorzystane zostaną wywiady z żyjącymi członkami nowojorskiej formacji oraz przedstawicielami kultury i sztuki z lat 60. Dzieło oparte będzie w dużej mierze na filmach Andy'ego Warhola.

The Velvet Underground to czołowi przedstawiciele rockowej awangardy i rocka eksperymentalnego. Zespół w 1964 roku założyli Lou Reed, John Cale, Sterling Morrison i Angus MacLise (jego miejsce w 1965 roku zajął Moe Tucker). Andy Warhol prze pewien czas był ich menedżerem. Reugualarnie można było ich zobaczyć w jego Fabryce. W 1996 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Ostatnim filmem w dorobku Todda Haynesa jest "Carol".

Podczas nachodzącego festiwalu w Wenecji pokazany zostanie film biograficzny "Nico 1988" - o legendarnej wokalistce The Velvet Underground.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej