Tom Hanks wleciał na szczyt Ameryki

Obraz "Sully" Clinta Eastwooda z Tomem Hanksem w roli głównej zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.

Dzieło, które zarobiło w pierwszy weekend 35,5 miliona dolarów, stanowi biografię pilota Sully'ego Sullenbergera. Amerykański lotnik dokonał bohaterskiego czynu 15 stycznia 2009 roku, unikając katastrofy samolotu pasażerskiego, który wyleciał z nowojorskiego portu LaGuardia. Samolot napotkał na drodze klucz gęsi, jednak Sullenberger zdołał opanować maszynę i wylądował na rzece Hudson. Wszyscy pasażerowie oraz załoga zostali uratowani oraz bezpiecznie przetransportowani na ląd.

W roli głównej występuje Tom Hanks. Jako drugiego pilota, Jeffa Skilesa, widzimy Aarona Eckharta. Laura Linney portretuje żonę Sully'ego, Lorrie Sullenberger. Clint Eastwood stanął za kamerą.

Oczko niżej pojawiła się druga nowość - "When the Bough Breaks" z 15 milionami dolarów. Bohaterowie to para - John i Laura Taylorowie (Morris Chestnut i Regina Hall), która nie może mieć dziecka, więc wynajmuje kobietę, Annę (Jaz Sinclair) jako surogatkę. Ta jednak zaczyna mieć obsesję na punkcie męża. W obsadzie znaleźli się również Romany Malco, Michael K. Williams i Theo Rossi. Jon Cassar odpowiada za reżyserię. Scenariusz napisał Jack Olsen.

Trzecim debiutem jest animacja "Robinson Crusoe", która przyniosła ponad 3 miliony zysku, co zagwarantowało 5. lokatę. Produkcja stanowi wariację klasycznej powieści Daniela Defoe, "Przypadki Robinsona Crusoe". Akcja opowiedziana jest z perspektywy zwierząt. Za reżyserie odpowiadają Vincent Kesteloot i Ben Stassen.

A oto top 10 weekendu:
1. "Sully" - 35,5 miliona dolarów
2. "When the Bough Breaks" - 15 milionów dolarów
3. "Nie oddychaj" - 8,2 miliona dolarów
4. "Legion samobójców" - 5,7 milionów dolarów
5. "Robinson Crusoe" - 3,4 miliona dolarów
6. "Kubo i dwie struny" - 3,2 miliona dolarów
7. "Mój przyjaciel smok" - 2,9 miliona dolarów
8. "Złe mamuśki" - 2,8 miliona dolarów
9. "Aż do piekła" - 2,6 miliona dolarów
10. "Sausage Party" - 2,3 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej