"Transformersi 5" w kinach być może w 2016 roku

Michael Bay oraz producent Lorenzo di Bonaventura już myślą o piątej odsłonie cyklu o Transformersach.

Realizacja piątej części kasowej serii jest pewna. Jednak konkretów, w tym dat, jeszcze nie ma. Mówi się o roku 2016.

- Filmem "Transformers: Wiek zagłady" otwieramy pole dla wielu nowych wątków - twierdzi reżyser i scenarzysta Michael Bay.

- Nie mamy jeszcze daty - dodaje di Bonaventura. - Za dużo jest pracy przy jednym filmie, by myśleć o kolejnym. Za trzy lub cztery tygodnie, gdy opadnie pył po ostatniej premierze, będziemy o tym rozmawiać. Rok 2016 to może trochę za wczesna data, ale zobaczymy.

W 2016 Transformersi będą obchodzić 30. rocznicę premiery pierwszego filmu, który o nich opowiadał - pełnometrażowej animacji "The Transformers: The Movie".

Chociaż "Wiek zagłady" spotkał się z negatywnymi ocenami krytyki, widzowie masowo kupują bilety na seanse. Film po pierwszym tygodniu obecności na ekranach kin na całym świecie przyniósł już około 300 milionów dolarów wpływów. Przypomnijmy, że akcja rozgrywa się cztery lata po ataku na Chicago, który przedstawiono w trzeciej odsłonie cyklu. Tym razem fabuła koncentruje się na grupie potężnych biznesmenów i naukowców, którzy próbują korzystać z wiedzy nabytej z poprzednich konfrontacji z Transformersami i poszerzać granice własnej kontroli, podczas gdy Ziemi zagraża kolejny najazd. W filmie grają Mark Wahlberg, Jack Reynor, Nicola Peltz, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Li Bingbing i Sophia Myles.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej