Transmisja rozdania Oscarów

W nocy z 26 na 27 lutego w telewizji Canal+ polscy widzowie będą mogli obejrzeć na żywo 84. galę wręczania Oscarów.

Oprócz transmisji zostanie też pokazany reportaż z pobytu w Los Angeles twórców walczącej o Nagrodę Akademii produkcji "W ciemności".


Podczas tegorocznej edycji Oscarów w kategorii najlepszy film będą konkurowały ze sobą następujące obrazy: "Artysta", "Spadkobiercy", "Strasznie głośno, niesamowicie blisko", "Służące", "Hugo i jego wynalazek", "O północy w Paryżu", "Moneyball", "Drzewo życia" i "Czas wojny".


Nominowani za reżyserię zostali: Michel Hazanavicius ("Artysta"), Alexander Payne ("Spadkobiercy"), Martin Scorsese ("Hugo i jego wynalazek"), Woody Allen ("O północy w Paryżu") i Terrence Malick ("Drzewo życia").


Szansę na statuetkę w kategorii aktor pierwszoplanowy mają: Demián Bichir ("Lepsze życie"), George Clooney ("Spadkobiercy"), Jean Dujardin ("Artysta"), Gary Oldman ("Szpieg") oraz Brad Pitt ("Moneyball"), zaś w kategorii aktorka pierwszoplanowa: Glenn Close ("Albert Nobbs"), Viola Davis ("Służące"), Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem"), Meryl Streep ("Żelazna Dama") i Michelle Williams ("Mój tydzień z Marilyn").


Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego mogą zdobyć Kenneth Branagh ("Mój tydzień z Marilyn"), Jonah Hill ("Moneyball"), Nick Nolte ("Warrior"), Christopher Plummer ("Debiutanci") i Max von Sydow ("Strasznie głośno, niesamowicie blisko"), a wśród aktorek kandydatkami są Bérénice Bejo ("Artysta"), Jessica Chastain ("Służące"), Melissa McCarthy ("Druhny"), Janet McTeer ("Albert Nobbs") i Octavia Spencer ("Służące").


Pod względem liczby nominacji faworytem jest "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese - ma szanse na wygraną aż w 11 kategoriach. O jedną mniej ma "Artysta" Michela Hazanaviciusa. Po 6 nominacji otrzymały filmy "Moneyball" Bennetta Millera oraz "Czas wojny" Stevena Spielberga, zaś "Spadkobiercy" Alexandra Payne'a mają szansę na statuetkę w 5 kategoriach.


O Oscara walczy także dwoje Polaków - najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności" został nominowany w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Szansę na nagrodę ma również Janusz Kamiński, który uzyskał nominację za zdjęcia do dramatu wojennego Stevena Spielberga "Czas wojny".


www.oscars.org

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej