Trójwymiarowy "Avatar 2" bez okularów

Trójwymiarowy "Avatar 2" bez okularów
ZOBACZ GALERIĘ Trójwymiarowy "Avatar 2" bez okularów

Trójwymiarowy "Avatar 2" bez okularów

James Cameron słynie z zamiłowania do wykorzystywania nowoczesnych technologii w swych kinowych dziełach. Rewolucyjne rozwiązania szykuje na potrzeby "Avatara 2".

Nadchodzące dzieło ma być trójwymiarowe, ale w kinach będzie można oglądać film bez - dotąd obowiązkowych - okularów 3D. Wszystko dzięki technologii laserowej projekcji RGB. Nad system pracuje firma Christie Digital, która nawiązała współpracę z należącą do Camerona Lightstorm Entertainment.

"Avatar 2" ma być sagą rodzinną, ale z wojennym wątkiem. Do kin trafi 18 grudnia 2020 roku.

Do swych ról wracają Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang i Sigourney Weaver. Ponadto w obsadzie znalazł się Cliff Curtis i Joel David Moore. Za kamerą wszystkich części, realizowanych jednocześnie, staje James Cameron.

Następne filmy z cyklu będzie można oglądać kolejno 17 grudnia 2021 roku, 20 grudnia 2024 roku i 19 grudnia 2025 roku.

Przypomnijmy, że przedstawiony widzom w 2009 roku "Avatar" okazał się prawdziwym kinowym rekordzistą i zarobił 2,8 miliarda dolarów. Opowiadał o odległej planecie - Pandorze - na której ludzie natykają na rasę wyjątkowo związaną z naturą. Cameron nie tylko wyreżyserował dzieło, ale również napisał jego scenariusz.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej