Twórca "101 Reykjavík" o spotkaniu Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa

Twórca "101 Reykjavík" o spotkaniu Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa
ZOBACZ GALERIĘ Twórca "101 Reykjavík" o spotkaniu Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa

Twórca "101 Reykjavík" o spotkaniu Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa

Baltasar Kormákur, twórca popularnego w Polsce komediodramatu "101 Reykjavík", prowadzi negocjacje w sprawie objęcia stanowiska reżysera obrazu "Reykjavík" z Michaelem Douglasem i Christophem Waltzem w rolach głównych.

Akcja filmu rozgrywać się będzie w 1986 roku, w czasie którego doszło do spotkania Ronalda Reagana z Michaiłem Gorbaczowem. Politycy pracowali wówczas w stolicy Islandii nad zakończeniem zimnej wojny. Tłem wydarzeń była katastrofa w Czarnobylu.

Michaele Douglas wcieli się w Reagana, a Christoph Waltz - w Gorbaczowa.

Poprzednim kandydatem na stanowisko reżysera był Mike Newell ("Wielkie nadzieje"). Obecnie producenci filmu prowadzą negocjacje z Baltasarem Kormákurem.

Islandzki reżyser pracuje teraz nad dramatem "Everest". W obsadzie filmu są m.in. Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes i Jake Gyllenhaal. Premiera zapowiedziana została na 27 lutego 2015 roku. Ostatni obraz w reżyserii Baltasara Kormákura to "Agenci" (2013) z Denzelem Washingtonem i Markiem Wahlbergiem w rolach głównych.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej