Twórca "Carol" przedstawi historię The Velvet Underground

Twórca "Carol" przedstawi historię The Velvet Underground
ZOBACZ GALERIĘ Twórca "Carol" przedstawi historię The Velvet Underground

Twórca "Carol" przedstawi historię The Velvet Underground

Todd Haynes, reżyser obrazów "Carol" i "I'm Not There. Gdzie indziej jestem", zapowiedział, że nakręci dokument o jeden z najbardziej wpływowych, rockowych grup wszech czasów - The Velvet Underground.

Informację Haynes przekazał dziennikarzowi "Variety" podczas Locarno Film Festival, gdzie został wyróżniony honorowym Lampartem za całokształt dokonań.

Todd Haynes zajmie się reżyserią i produkcją dzieła, które opowiadać będzie o powstaniu The Velvet Underground, karierze zespołu i jego wpływu na muzykę.

Nad projektem twórca pracować będzie z Christine Vachon z Killer Films. Produkcją zajmą się również David Blackman i Universal Music Group.

The Velvet Underground to czołowi przedstawiciele rockowej awangardy i rocka eksperymentalnego. Zespół w 1964 roku założyli Lou Reed, John Cale, Sterling Morrison i Angus MacLise (jego miejsce w 1965 roku zajął Moe Tucker). Andy Warhol prze pewien czas był ich menedżerem. Regualarnie można było ich zobaczyć w jego Fabryce. W 1996 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Najnowszy film Todda Haynesa to "Wonderstruck".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej