Twórca "Gwiezdnych wojen" o piosenkarce, co walczyła z gejami

Twórca "Gwiezdnych wojen" o piosenkarce, co walczyła z gejami
ZOBACZ GALERIĘ Twórca "Gwiezdnych wojen" o piosenkarce, co walczyła z gejami

Twórca "Gwiezdnych wojen" o piosenkarce, co walczyła z gejami

Lawrence Kasdan zajmie się reżyserią filmu, którego bohaterką będzie Anita Bryant, kobieta-symbol walki z prawami homoseksualistów.

Anita Bryant była wielką gwiazdą w Stanach Zjednoczonych w latach 50. i 60. Karierę zaczynała od sukcesów w konkursie piękności, by stać się popularną piosenkarką, która występowała na Super Bowl. Jej największy przebój to piosenka "Paper Roses" z 1960 roku. Przez 10 lat była twarzą Florida Citrus Commission, organizacji skupiającej producentów pomarańczy w USA. Jej kariera załamała się gdy w latach 70. zaangażowała się w ruch Save Our Children walczący z prawami homoseksualistów.

Lawrence Kasdan ma na koncie takie filmy jak "Francuski pocałunek", "Wyatt Earp" czy "Łowca snów". Twórca znany jest przede wszystkim jako scenarzysta "Gwiezdnych wojen". Film "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" napisał ze swoim synem Jonem Kasdanem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej