Twórca "La La Land" śpiewa i tańczy dla Netfliksa

Twórca "La La Land" śpiewa i tańczy dla Netfliksa
ZOBACZ GALERIĘ Twórca "La La Land" śpiewa i tańczy dla Netfliksa

Twórca "La La Land" śpiewa i tańczy dla Netfliksa

Damien Chazelle, twórca musicalowego przeboju 2016 roku - filmu "La La Land" - jednoczy siły z Netfliksem. Twórca wyreżyseruje dla platformy serial muzyczny "The Eddy".

O produkcji mówi się już od kilku miesięcy. Teraz wiadomo, że otrzyma ona wsparcie Netfliksa. Damien Chazelle wyreżyseruje dwa z ośmiu odcinków cyklu. Poza tym weźmie na siebie obowiązki producenta wykonawczego. Scenariusz pisze Jack Thorne ("Nauka spadania", "Regulamin wojny", "Jeżeli nadejdzie jutro). Przygotowaniem oprawy muzycznej zajmie się Glen Ballard, kompozytor i producent Alanis Morissette i Michaela Jacksona. Produkcją wykonawczą zajmować będzie się również Alan Poul. Netflix pokazywać będzie serial globalnie.

Przypomnijmy, że akcja ma rozgrywać się w Paryżu i koncentrować na klubie, jego właścicielu, pewnym zespole i samym mieście. - Zawsze marzyłem o tym, żeby kręcić w Paryżu - komentuje Damien Chazelle. - Jestem szczęśliwy, że mogę pracować nad tym projektem razem z Jackiem, Glenem i Alanem, i że udało się nam zainteresować nim platformę Netflix.

Damien Chazelle pracował w ostatnich miesiącach nad innym projektem - filmem "First Man", w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga. Dzieło powstanie na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Premiera planowana jest na 12 października 2018 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej