Twórca "La La Landu" planuje telewizyjny musical

Damien Chazelle, twórca musicalu "La La Land", planuje roztańczony i rozśpiewany serial "The Eddy".

Produkcja ma rozgrywać się w Paryżu i koncentrować na klubie, jego właścicielu, pewnym zespole i samym mieście. Scenariusz będzie miał napisać Jack Thorne ("Harry Potter i przeklęte dziecko"). W realizację - jako producent - zaangażowany jest autor piosenek Glen Ballard. Producentem wykonawczym został Alan Poul ("Sześć stóp pod ziemią", "Newsroom").

Serial nie został jeszcze przechwycony przez żadną stację telewizyjną, ale wygląda na to, że budzi zainteresowanie i pomysłodawcy nie będą mieli większego problemu z jego sprzedażą.

Sama realizacja będzie musiała poczekać, aż Damien Chazelle zrealizuje swój inny projekt - film "First Man", w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga. Dzieło powstanie na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Premiera planowana jest na 12 października 2018 roku.

Damien Chazelle nie jest jedynym reżyserem kinowym, który postanowił spróbować swoich sił w telewizji. Podobną decyzję podjął jego oscarowy konkurent - Barry Jenkins ("Moonlight"), który przygotowuje się do adaptacji "The Underground Railroad". Telewizyjne projekty mają w zanadrzu również David Fincher i David O. Russell.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej