Twórca misia Paddingtona nie żyje

Twórca misia Paddingtona nie żyje
ZOBACZ GALERIĘ Twórca misia Paddingtona nie żyje

Twórca misia Paddingtona nie żyje

Pisarz Michael Bond, dzięki któremu znamy misia Paddingtona nie żyje. Literat zmarł w wieku 91 lat po krótkiej chorobie.

Informację o śmierci artysty potwierdził wydawca, Harper Collins. Bond w czasie II wojny światowej był lotnikiem RAF-u, po wojnie pracował dla BBC jako operator. Pierwszą książkę o sympatycznym misiu opublikował w 1958 roku. Do 1976 powstało 19 książek. Bond napisał też mniej popularną powieść "Olga Dapolga".

Miś Paddington to niedźwiadek znaleziony na stacji kolejowej Paddington przez angielską rodzinę Brownów. Tajemnicze stworzonko pochodzi z Peru, ma na sobie kurtkę przeciwdeszczową, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem: "Proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję". Miś, nazwany Paddington, zostaje nowym członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Miś Paddington w 2014 roki gościł na dużym ekranie. Film przyniósł 270 milionów dolarów zysku.

12 stycznia 2018 roku do kin trafi sequel. Ben Whishaw ponownie użycza głosu Paddingtonowi, a Imelda Staunton ciotce Lucy. W obsadzie znaleźli się także Hugh Grant, Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris i Brendan Gleeson. Paul King wrócił za kamerę.

W nowym filmie miś Paddington, szukając prezentu na setne urodziny dla ciotki Lucy, trafia na wyjątkową książkę w antykwariacie pana Grubera. By zarobić na podarek, ima się rozmaitych zajęć. Niestety ktoś kradnie książkę i Paddington musi znaleźć złodzieja.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej