Twórca "Moonlight" szykuje nowy film

Barry Jenkins przygotowuje się do nowego filmu. Twórca nagrodzonego trzema Oscarami "Moonlight" chce przenieść na ekran powieść Jamesa Baldwina - "If Beale Street Could Talk".

Znana w Polsce pod tytułem "Gdyby ulica Beale umiała mówić" książka opowiada o miłości dwojga młodych Afroamerykanów, Tish i Fonny'ego, którzy urodzili się, wychowali i poznali właśnie na tej ulicy w Harlemie. W przeddzień ich ślubu na podstawie sfabrykowanego oskarżenia Fonny zostaje aresztowany. Tish, która spodziewa się dziecka, rozpoczyna walkę o jego uwolnienie.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w październiku. Barry Jenkins, który od lat chciał przenieść powieść Baldwina na ekran, sam napisał scenariusz.

Przypomnijmy, że reżyser ma również w planach inną ekranizację - "The Underground Railroad" Colsona Whiteheada. Produkcja powstanie dla Amazona - jako serial.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej