Twórca "Niezniszczalnych 2" kręci Tolkiena

Simon West stanie za kamerą filmu "Tolkien & Lewis" opowiadającym o twórcy "Władcy pierścieni", J.R.R. Tolkienie.

Dzieło skupiać będzie się na czasie, jaki pisarz spędził na uniwersytecie w Oksfordzie oraz jego relacji z kolegą po fachu, autorem " Opowieści z Narnii ", C.S. Lewisem, którego Tolkien nawrócił na chrześcijaństwo. Akcja rozgrywać będzie się w okresie międzywojennym. Budżet szacowany jest na 18 milionów dolarów. Dzieło realizuje Attractive Films. Premiera planowana jest na Wielkanoc przyszłego roku.

Przypomnijmy, iż nie jest to jedyna biografia J.R.R. Tolkiena, jaka powstaje. Studio Fox Searchlight kręci obraz zatytułowany po prostu "Tolkien", który opowiadać będzie przede wszystkim na młodych latach pisarza, edukacji na Pembroke College oraz walce na froncie I wojny światowej.

John Ronald Reuel Tolkien żył w latach 1892-1973. Jest autorem m.in. trylogii "Władca pierścieni" oraz powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem", które doczekały się wysokobudżetowych kinowych ekranizacji w reżyserii Petera Jacksona. Oprócz prozy Tolkien pisał też wiersze i ballady. Za dorobek naukowy i literacki otrzymał wiele nagród i honorowych doktoratów, a także Order Imperium Brytyjskiego.

Simon West ostatnio nakręcił obraz "Niezniszczalni 2".
Tagi: Simon West

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej