TZN Xenna dziękuje Andrzejowi Wajdzie

TZN Xenna dziękuje Andrzejowi Wajdzie
ZOBACZ GALERIĘ TZN Xenna dziękuje Andrzejowi Wajdzie

TZN Xenna dziękuje Andrzejowi Wajdzie

Legenda polskiego punk rocka, grupa TZN Xenna, udostępniła w sieci utwór inspirowany filmem "Kanał" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

TZN Xenna powstała w 1981 roku. Cztery lata później warszawiakom udało się zadebiutować singlem z kompozycjami "Dzieci z brudnej ulicy" i "Ciemny pokój", z kolei na kultowej składance "Jak punk to punk" zespół umieścił dwa kolejne numery z tej samej sesji: "Gazety mówią" oraz "Co za świat?".

Mimo kilku przerw w działalności, kapela wciąż pozostaje aktywna koncertowo. Od 2014 roku roku Zygzak z kolegami, przy specjalnych okazjach i podczas występów pomiędzy 1 sierpnia a 2 października - upamiętniając Powstanie Warszawskie, wykonują numer "Kanały". - Komponując ten utwór nie wiedzieliśmy, że stanie się on wyrazem pamięci o Andrzeju Wajdzie. Mistrzu, dziękujemy za inspirację - napisali muzycy TZN Xenna na swoim facebookowym profilu.

Teraz tego kawałka można posłuchać także w internecie - pod tym adresem.

Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku. Miał 90 lat. Jego ostatni film, "Powidoki", trafi do naszych kin 13 stycznia 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej