"Ultraviolet" z drugim sezonem

"Ultraviolet" z drugim sezonem
ZOBACZ GALERIĘ "Ultraviolet" z drugim sezonem

"Ultraviolet" z drugim sezonem

Stacja AXN zamówiła drugi sezon serialu "Ultraviolet". Zdjęcia rozpoczną się w maju.

"Ultraviolet", stworzony przez amerykańską producentkę Wendy West, inspirowany jest książką Deborah Halber, "The Skeleton Crew". Serial opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Rozpoczyna współpracę z grupą Ultraviolet, internetową społecznością detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. W drugim sezonie "Ultravioletu", Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste.

Tak jak w pierwszym sezonie, producentami wykonawczymi serialu są Wendy West i Barry Josephson. Za scenariusze odcinków drugiego sezonu odpowiadają: Dominik W. Rettinger, Piotr Rzepka, Piotr Januszewicz, Bartosz Janiszewski, Marzena Podgórska i Joanna Pawluśkiewicz. Scenariusze konsultowali również Jonathan Collier i Norman Morrill. Serial wyreżyserują Bartosz Prokopowicz, Łukasz Kośmicki i Anna Jadowska.

Pierwszy sezon "Ultravioletu" premierę miał w październiku 2017 roku w AXN. W sierpniu 2018 roku zadebiutował również w serwisie Netflix.

W serialu grają Marta Nieradkiewicz jako Aleksandra Serafin-Łozińska, Agata Kulesza jako Anna Serafin, Sebastian Fabijański jako aspirant Michał Holender, Bartłomiej Topa jako inspektor Waldemar Kraszewski i Marek Kalita jako Henryk Bąk.

Za realizację 12-odcinkowej produkcji ponownie odpowiadać będzie Opus TV, należący do grupy Opus Film (Oscar za film Ida). Zdjęcia do drugiego sezonu Ultravioletu rozpoczną się w maju w Łodzi.

OSTATNIE

10.12.2019
Wbrew pozorom Pedro Pascal nie gra tak dużo w serialu "The Mandalorian". więcej
10.12.2019
W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Kłamstewko". więcej
10.12.2019
W sieci pojawił się polski materiał promujący film "Nadzwyczajni" z Vincentem Casselem w roli głównej. więcej
10.12.2019
W sieci pojawiła się zapowiedź drugiego sezonu serialu stacji TBS "Cudotwórcy". więcej
09.12.2019
Netflix zaprezentował filmowe portrety głównych bohaterów "Wiedźmina". więcej