Ulubione filmy Stevena Seagala

Ulubione filmy Stevena Seagala
ZOBACZ GALERIĘ Ulubione filmy Stevena Seagala

Ulubione filmy Stevena Seagala

Steven Seagal ujawnił listę swych ulubionych filmów.

Gwiazdor kina akcji opowiedział o 5 najważniejszych dla niego filmach. Sympatycy Segala mogą być zaskoczeni, bowiem w zestawie zabrakło produkcji podobnych do tych, z którymi kojarzony jest aktor. Wręcz przeciwnie, okazuje się, iż jest on miłośnikiem ambitnego kina i takich twórców jak Mike Nichols, Bernardo Bertolucci, Francis Ford Coppola oraz Akira Kurosawa.

Ulubione filmy Stevena Segala to "Odnaleźć siebie" Nicholsa z 1991 roku z Harrisonem Fordem i Annette Bening, "Ostatni cesarz" Bertolucciego z 1987 roku, "Ojciec chrzestny" Coppoli z 1972 roku oraz dwa japońskie dzieła Kurosawy - "Rudobrody" z 1965 i "Straż przyboczna" z 1961.

- "Rudobrody" to jeden z najważniejszych obrazów w moim życiu - wyjaśnia. - Nie chcę powiedzieć, że to film o mnie, ale o kimś, kogo próbowałem podświadomie - czy raczej przypadkowo - naśladować. Jestem mistrzem sztuk walki, uzdrowicielem i wojownikiem, a te trzy elementy składają się na postać graną przez Toshirô Mifune. Na głębszym poziomie, wiele mnie łączy z tym filmem.

Najnowsza produkcja z udziałem Stevena Seagala to "Człowiek zasad", który w USA doczeka się premiery 15 maja.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej