Uma Thurman opowiedziała, jak Harvey Weinsten ją atakował

Uma Thurman opowiedziała, jak Harvey Weinsten ją atakował
ZOBACZ GALERIĘ Uma Thurman opowiedziała, jak Harvey Weinsten ją atakował

Uma Thurman opowiedziała, jak Harvey Weinsten ją atakował

Uma Thurman, w końcu postanowiła opowiedzieć o swych przykrych doświadczeniach z producentem filmowym, Harveyem Weinsteinem.

Uma Thurman jakiś czas temu powiedziała, że opowie o Harveyu Weinsteinie i molestowaniu kobiet w Hollywood, jak przestanie być tak bardzo wściekła. Po kilku miesiącach od wybuchu skandalu, aktorka zdobyła się na szczerość w rozmowie z magazynem "New York Times".

Do pierwszej nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Weinsteina doszło w 1994 roku, po tym jak Thurman wystąpiła w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino, który wyprodukował Weinstein. Producent miał ją zaprowadzić od hotelowej sauny, choć była w skórzanym stroju. - Powiedziałam, że to niedorzeczne i zapytałam, co wyprawia - wspomina aktorka.

Weinstein zmieszał się i uciekł. Następnym razem, w hotelu Londynie, był już bardziej agresywny. - Poczułam się jakbym dostała obuchem w głowę - przyznaje gwiazda. Popchnął mnie, napierał na mnie, próbował się obnażyć i robił inne nieprzyjemne rzeczy.

Następnego dnia Thurman otrzymała od Weinsteina bukiet żółtych róż z liścikiem, w którym napisał, że ma świetny instynkt. Aktorka skonfrontowała się z nim i zagroziła, że jeśli jeszcze raz spróbuje czegoś podobnego wobec niej czy kogoś innego, zniszczy go.

- Czuję się okropnie w związku z wszystkimi kobietami, które zostały zaatakowane po mnie - przyznaje aktorka. - Jestem powodem, dla którego inne młode kobiety wchodziły same do jego pokoi hotelowych, tak jak zrobiłam to ja. Quentin wziął Harveya jako producenta wykonawczego przy "Kill Billu", filmie symbolizującym siłę kobiet. I te wszystkie owieczki szły jak na rzeźnię, przekonane, że ktoś, kto zaszedł tak wysoko nie mógł robić czegoś nielegalnego, ale tak właśnie było.

Thurman oskarżyła też swoją była agencję Creative Artists Agency o powiązania z agresywnym zachowaniem Weinsteina. - Jestem zarówno osobą poszkodowaną, jak i osobą winną tuszowania tej sprawy - przyznała.

Cały wywiad można przeczytać pod tym adresem.

OSTATNIE

21.09.2019
Lea Michele opublikowała piosenkę "It's the Most Wonderful Time of the Year" promującą świąteczny album "Christmas in The City". więcej
21.09.2019
Will Ferrell i Ryan Reynolds zagrają w muzycznym filmie inspirowanym "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa. więcej
21.09.2019
W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Trauma" z Samem Worthingtonem. więcej
20.09.2019
Znani z "Teorii wielkiego podrywu" Jim Parsons i Mayim Bialik zagrają w komediowej serii "Carla". więcej
20.09.2019
Amazon zaprezentował nowy zwiastun obrazu "The Aeronauts" z Felicity Jones i Eddiem Redmayne'em w rolach głównych. więcej