"Valerian" najdroższym francuskim filmem

"Valerian" najdroższym francuskim filmem
ZOBACZ GALERIĘ "Valerian" najdroższym francuskim filmem

"Valerian" najdroższym francuskim filmem

Luc Besson nie szczypał się z kasą, realizując swe najnowsze dzieło. "Valerian i miasto tysiąca planet" jest najdroższym obrazem w historii francuskiej kinematografii.

Film science fiction, który w 100% jest produkcją francuską, kosztował 197 milionów euro, czyli około 210 milionów dolarów. Mniej więcej taki sam budżet przeznaczono na hollywoodzkie obrazy jak "Transformers: Wiek zagłady", "X-Men: Ostatni bastion" czy "Battleship: Bitwa o Ziemię". Wcześniej najdroższym obrazem z Francji był "Asterix na olimpiadzie", za który zapłacono marne 82 miliony dolarów.

Bohaterem kosztownego dzieła Luca Bessona jest tytułowy Valerian (Dane DeHaan), agent przemierzający czas i przestrzeń. Towarzyszy mu piękna agentka Laureline (Cara Delevingne). Ich misją jest sprawdzenie, czy Syrte, jedna z tysiąca planet systemu, zagraża Ziemi. Okazuje się, że Syrte rządzona jest przez dekadenckich arystokratów, a ludzie przygotowują się do rewolucji.

Trailer można obejrzeć tutaj.

W obsadzie znaleźli się także Rihanna, Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock, John Goodman i Rutger Hauer.

Obraz zrealizowano na podstawie komiksu z 1967 roku. Autorem ilustracji jest Jean-Claude Mézieres, który pracował nad wizualną stroną przeboju "Piąty element" Bessona.

Premiera zapowiedziana została na 21 lipca 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej