"W labiryncie" Donato Carrisiego od jutra na VOD

"W labiryncie" Donato Carrisiego od jutra na VOD
ZOBACZ GALERIĘ "W labiryncie" Donato Carrisiego od jutra na VOD

"W labiryncie" Donato Carrisiego od jutra na VOD

Z dużym przyspieszeniem (półtora miesiąca od premiery kinowej) na platformy VOD, już jutro (16 kwietnia), trafi kryminał "W labiryncie" w reżyserii Donato Carrisiego - autora światowych bestsellerów i laureata włoskiego Oscara.

W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman ("Absolwent", "Kwartet", "Rain Man") i Toni Servillo ("Wielkie piękno", "Oni", "Dziewczyna we mgle"). Nastoletnia Samantha zostaje porwana w drodze do szkoły. Pomimo intensywnych poszukiwań nikt nie trafił na jej ślad. Piętnaście lat później odnajduje się w szpitalu. Nie wie kim jest, nie wie co się z nią działo. Z pomocą doktora Greena (Dustin Hoffman) próbuje odzyskać pamięć. Wspólnie starają się poukładać wspomnienia z tajemniczego labiryntu - podziemnego więzienia, w którym ktoś zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Tajemnicę zniknięcia i powrotu dziewczyny próbuje również rozwiązać Bruno Genko (Toni Sevillo) niepokorny i bezkompromisowy detektyw, mający tylu przyjaciół, ilu wrogów. Sprawa Samanthy może być ostatnią, nad którą pracuje.

Donato Carrisi - włoski pisarz, scenarzysta i dramaturg. Absolwent prawa specjalizujący się w kryminologii. Powieść "Zaklinacz" (2009), debiut literacki Carrisiego, przyniosła mu niesamowity sukces: tłumaczenia na 20 języków, milion sprzedanych egzemplarzy, wysokie i długo utrzymujące się pozycje na listach bestsellerów nie tylko we Włoszech, nagrodę Bancarella, nominację do prestiżowej francuskiej Prix des Lecteurs.

Kolejne powieści "Trybunał dusz" i "Hipoteza zła" - ugruntowały wysoką pozycję pisarza wśród autorów thillerów na całym świecie. W 2015 roku Carrisi wydał "Dziewczynę we mgle", a dwa lata później zadebiutował w roli reżysera adaptując własną powieść. "Dziewczyna we mgle" została sprzedana na całym świecie w ponad 3 milionach egzemplarzy. Za jej ekranizację Donato Carrisi odebrał z rąk Stevena Spielberga nagrodę Włoskiej Akademii Filmowej – odpowiednik amerykańskiego Oscara.

Książka "W labiryncie" ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej