"Waco": Taylor Kitsch obiecuje królestwo niebieskie

"Waco": Taylor Kitsch obiecuje królestwo niebieskie
ZOBACZ GALERIĘ "Waco": Taylor Kitsch obiecuje królestwo niebieskie

"Waco": Taylor Kitsch obiecuje królestwo niebieskie

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun opartego na faktach serialu "Waco" z Michaelem Shannonem i Taylorem Kitschem w rolach głównych.

Produkcja opowiada o wydarzeniach z 1993 roku w Waco, w Teksasie. W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałąź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Taylor Kitsch wciela się w lidera religijnej grupy Davida Koresha, a Michael Shannon pojawia się w roli negocjatora FBI Gary'ego Noesenera.

Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się ponadto John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin, Melissa Benoist, Paul Sparks, Shea Whigham, Camryn Manheim i Julia Garner.

Paramount Network nakręci 6 odcinków. Premiera planowana jest na styczeń.

Na czele Gałęzi Dawidowej, odłamu kościoła Dawidowych Adwentystów Dnia Siódmego stał mężczyzna nazwiskiem David Koresh. Przywódca sekty zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym licznych kochanek Koresha, oraz dzieci. FBI zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego 1993 roku farmę Koresha okrążono. W wyniku oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Scenariusz serialu oparty będzie w głównej mierze o biografie "A Place Called Waco" Davida Thibodeau, jednego z ocalałych oraz "Sinful Messiah" pióra agenta FBI, Gary'ego Noesnera. Napiszą go John Erick Dowdle i Drew Dowdle. Pierwszy z braci zajmie się również reżyserią.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej