Waldemar Krzystek na tropie seryjnego mordercy

Trwają prace nad najnowszym projektem Waldemara Krzystka - thrillerem "Fotograf", którego akcja rozgrywa się w Polsce i w Rosji, współcześnie oraz w latach 70.

Moskiewska policja poszukuje seryjnego mordercy, który na miejscu zbrodni zawsze zostawia fotografie. Dane zebrane w czasie śledztwa kierują uwagę prowadzących je policjantów do wydarzeń, których miejscem była Legnica na początku lat 70.

- Bez prawdy daleko nie ujedziemy, nie możemy zrozumieć współczesności, zachowania ludzi, ich reakcji, mentalności i psychiki, jeżeli będziemy się sami okłamywać, iż przeszłość nie ma znaczenia - mówi reżyser w rozmowie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej (całość do obejrzenia pod tym adresem).

Na ekranie zobaczymy zarówno polskich, jak i rosyjskich aktorów. Grają m.in. Tatyana Arngoldts, Alena Babenko, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Aleksey Gorbunov, Aleksandr Baluyev, Marat Basharov, Dmitriy Ulyanov, Tomasz Kot, Jan Frycz i Sławomir Orzechowski oraz Andriej Kostash - chłopiec wybrany spośród 250 kandydatów.

Krzystek napisał scenariusz we współpracy z Krzysztofem Kopką, z którym wcześniej pracował przy polskim kandydacie do nominacji oscarowej - filmem "80 milionów".

Oprawą wizualną produkcji zajął się Arkadiusz Tomiak.

"Fotografa" produkują Yes To Film, Odra-Film, TVP S.A., Studio Produkcyjne Orka, Banana Split Polska, Canal+Cyfrowy, EBH Polska i Dreamsound. Obraz uzyskał również współfinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Ostatni kinowy film Waldemara Krzystka to "80 milionów". W telewizji można obecnie oglądać jego serial - "Anna German". W Legnicy twórca nakręcił wcześniej "Małą Moskwę" i "W zawieszeniu".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej