Wampiry wciąż żądzą w USA

Film "Saga Zmierzch: Przed świtem - część II" już trzeci tydzień z rzędu utrzymuje się na szczycie amerykańskiego box office.

Zamykająca serię ekranizacji powieści Stephenie Meyer produkcja z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych zarobiła kolejne 17 milionów dolarów.

Najwyżej notowaną nowością jest zajmujący 6. pozycję film "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" z 7 milionami na koncie. Bohaterem jest płatny zabójca Jackie Cogan (Brad Pitt). Lubi pracować szybko i bez zbędnych słów. Cogan nie jest tani, ale jest najlepszy. Zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok. Przemierzając ulice Nowego Orleanu ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli, a także tym, którzy po prostu nie mają szczęścia. Obraz wyreżyserował Andrew Dominik, a u boku Pitta zagrali m.in. Ray Liotta, Richard Jenkins, Scoot McNairy i James Gandolfini.

Drugi i ostatni debiut top 10 to horror "Kolekcjoner". Gdy za namową przyjaciół Elena (Emma Fitzpatrick) przybywa na imprezę w klubie, o którego istnieniu wiedzą tylko wtajemniczeni, nie podejrzewa, że beztroska zabawa zamieni się wkrótce w krwawą rzeź, zaplanowaną przez psychopatę zwanego Kolekcjonerem. Uprowadzona przez mordercę, Elena trafi do hotelu, który przekształcono w labirynt wymyślnych tortur. Zrozpaczony ojciec dziewczyny (Christopher McDonald) zrobi wszystko, żeby wyrwać ją ze szponów sadysty. Dzieło Marcusa Dunstana zarobiło 3,41 miliona dolarów.

1. "Saga "Zmierzch": Przed świtem - część II" 17,4 miliona dolarów
2. "Skyfall" 17 milionów dolarów
3. "Strażnicy marzeń" 13,5 miliona dolarów
4. "Lincoln" 13,5 miliona dolarów
5. "Zycie Pi" 12 milionów dolarów
6. "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" 7 milionów dolarów
7. "Ralph Demolka" 7 milionów dolarów
8. "Czerwony świt" 6,55 miliona dolarów
9. "Lot" 4,54 miliona dolarów
10. "Kolekcjoner" 3,41 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej