Warner Bros. otwiera nowy sklepik z horrorami

Studio Warner Bros. zamierza zrealizować nową wersję kultowego "Sklepiku z horrorami" z 1960 roku. Projekt ma już reżysera i scenarzystę.

Za kamerą nowego filmu stanie Greg Berlanti. Scenariusz napisze natomiast Matthew Robinson. Obraz będzie musicalem.

Wyreżyserowany przez Rogera Cormana, Charlesa B. Griffitha i Mela Wellesa film "Sklepik z horrorami" opowiadał o kwiaciarni, w której wyhodowana zostaje krwiożercza roślinka potrzebująca do życia ludzkiej krwi. Historia doczekała się już wersji broadwayowskiej i remake'u filmowego - "Krwiożerczej rośliny" (1986) - w reżyserii Franka Oza.

Kilka lat temu o sequelu "Sklepiku z horrorami" myślał Joseph Gordon-Levitt. Aktor miał wcielić się w kwiaciarza Seymoura, który dba o pełny brzuch roślinki. Scenariusz napisać miał Roberto Aguirre-Sacasa. Projekt jednak nie wypalił.

Być może Greg Berlanti będzie miał więcej szczęścia. Twórca pracował do tej pory głównie przy serialach - m.in. "Arrow: Blood Rush". Jest także scenarzystą "Supergirl", "Flasha" i "DC's Legends of Tomorrow".

Matthew Robinson zdobył uznanie scenariuszem i reżyserią filmu "Było sobie kłamstwo".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej