Wenecja 2018: Zachwyty nad Ryanem Goslingiem na Księżycu

Wenecja 2018: Zachwyty nad Ryanem Goslingiem na Księżycu
ZOBACZ GALERIĘ Wenecja 2018: Zachwyty nad Ryanem Goslingiem na Księżycu

Wenecja 2018: Zachwyty nad Ryanem Goslingiem na Księżycu

Wczoraj rozpoczął się 75. Festiwal Filmowy w Wenecji. Na początek goście zobaczyli film "Pierwszy człowiek" z Ryanem Goslingiem. Dziennikarze byli zachwyceni.

Nowy film Damiena Chazelle'a ("La la Land") powstał na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Fabuła koncentruje się na okresie od 1961 do 1969 roku i pokazuje z jakim poświęceniem wiązała się legendarna misja kosmiczna - zarówno ze strony samego Neila Armstronga, jak i amerykańskiego narodu. W roli głównej występuje Ryan Gosling. W obsadzie poza nim znaleźli się także Claire Foy, Jon Bernthal, Corey Stoll, Jason Clarke, Kyle Chandler, Brian d'Arcy James i Pablo Schreiber.

Dziennikarze wyszli z pokazu zachwyceni.

- "Pierwszy człowiek" to paradokument w najbardziej realistycznym i ekscytującym tego słowa znaczeniu - pisze recenzent "Variety" Owen Gleiberman. - Damien Chazelle wie, że historia programu kosmicznego NASA została już wcześniej opowiedziana. Jego odważną strategią jest więc uczynienie filmu tak realistycznym, tak twardym w swej fizyczności, że staje się dramatem niebezpieczeństwa i obsesji.

O Złote Lwy walczą m.in. bracia Coen z westernem "The Ballad of Buster Scruggs" ("Ballada Bustera Scruggsa"), Paul Greengrass z filmem "22 lipca", Alfonso Cuaróna z obrazem "Roma" czy Luca Guadagnino z horrorem "Suspiria".

Filmy konkursowe oceniać będzie jury pod przewodnictwem Guillermo del Toro z Małgorzatą Szumowską. Oprócz nich jurorami są włoski reżyser Paolo Genovese, Christoph Waltz, Naomi Watts, Sylvia Chang, Trine Dyrholm oraz reżyser z Nowej Zelandii Taika Waititi.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej