"Wenecja" Kolskiego doceniona w USA

Na tegorocznym 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cleveland w USA "Wenecja" Jana Jakuba Kolskiego zdobyła specjalne wyróżnienie jury za zdjęcia autorstwa Artura Reinharta. Jest to kolejna znacząca międzynarodowa nagroda dla filmu w Ameryce Północnej.

Ostatni film Jana Jakuba Kolskiego, wyprodukowany przez Akson Studio i TVP, zdobył już wcześniej kilka prestiżowych nagród zarówno za granicą (Nagroda za Artystyczne Osiągnięcie na festiwalu w Montrealu, co jest największym polskim sukcesem w historii tego jednego z największych wydarzeń filmowych w Ameryce Północnej), jak i w kraju - Grand Prix Camerimage i nagrody w Gdyni.

"Wenecja" to karnawał wyobraźni i marzeń, fascynująca, przepięknie sfilmowana opowieść o dorastaniu, ucieczce w marzenia i buncie przeciwko zastanej rzeczywistości. W tym magicznym świecie niezwykłe role stworzyły najpiękniejsze polskie aktorki: Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska.

Widzowie tegorocznej jubileuszowej edycji festiwalu w Cleveland mieli okazję obejrzeć ponad 150 pełnometrażowych produkcji fabularnych i 130 filmów krótkometrażowych z 61 krajów. Wśród laureatów znaleźli się też twórcy z Niemiec, USA, Rumunii i Rosji.


źródło: www.filmneweurope.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej